top of page
  • Zdjęcie autoraKAMPR

Kamperowy niezbędnik, czyli co spakować na wyjazd kamperem

Zaktualizowano: 3 sty 2021

Większość sprzętu, który potrzebujesz na podróż kamperem będzie na Ciebie czekać razem z samochodem. Jest jednak kilka rzeczy, które musisz spakować, żeby ułatwić sobie życie w tripie.

Przede wszystkim, czołówka. Czasami będziesz potrzebował światła i obu rąk jednocześnie. Wykorzystasz ją podczas dłuższych, nocnych spacerów po górach, plażach, kiedy szukasz drewna do ogniska lub kiedy je rozpalasz. Czołówki nie zajmują dużo miejsca, są koniecznym elementem Twojego wyposażenia.

Warto wziąć ze sobą koc. Przydaje się zawsze i wszędzie. Użyjesz go podczas pikniku na plaży, czilloutu w lesie czy na rześkim, porannym spacerze.

Przyda Ci się termos. Nie zapomnij o termosie, przydaje się często podczas wyjazdów kamperem. Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego termos ułatwi Ci życie na wyprawie :)

Weź plecak. Większość rzeczy zapakujesz do kampera, nie ma sensu też brać dużych plecaków, toreb i walizek. Ale zdecydowanie przyda Ci się plecak na wyprawy. Nie masz przecież zamiaru siedzieć całymi dniami w kamperze tylko eksplorować, zwiedzać, łazić, odkrywać i zdobywać. Do tego przyda Ci się wygodny plecak do którego zapakujesz termos, czołówkę i kilka innych najważniejszych przedmiotów z Twojego ekwipunku.

Scyzoryk, kozik, nóż myśliwski lub inne, podręczne ostrze. Podczas kempingów i biwakowania dobry, podręczny nóż zawsze się przyda. Spędzając kilka dni na dziko będziesz go nosił cały czas przy sobie, przydaje się praktycznie codziennie.

Gry. Talia kart do gry, bierki, ulubiona planszówka czy łamigłówka to coś, czego nie może zabraknąć. W czasie wyprawy kamperem zawsze znajdzie się wieczór na piwko i rozgrywkę w makao, remika lub jakąś planszówkę.

Środki czystości. Płyn do mycia naczyń, mydełko, szampon, odżywka. Jeżeli o nich zapomnicie to jednym z pierwszych zadań w tripie będzie ich zakup.


Tego wyposażenia, moim zdaniem nie powinno zabraknąć. Resztę rzeczy, które spakujesz, dobierzesz sam. Może to być ulubiona książka, laptop, lornetka, teleskop, frisbee, skakanka, badminton, skateboard, longboard, rowery, wrotki, rolki, kolorowanki i mógłbym tak wymieniać w nieskończoność.


Stałe wyposażenie KAMPR:

- krzesła kempingowe, stół kempingowy

- noże, sztućce, łopatki, garnki, talerze, czajnik, kawiarka, kubki i szklanki (w pełni wyposażona kuchnia)

- maty termiczne na szyby

- siekierka i saperka

- przedłużacz do podpięcia pod prąd

- wąż do uzupełniania wody

- podkłady poziomujące, linka, mata podłogowa przed kampera

- toaleta turystyczna

- apteczka

476 wyświetleń0 komentarzy

Komentarze


bottom of page